Ukryj komunikat X TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności
Strona główna O nas Aktualności Nowy lifestyle w podróżach – Europa na 4 kółkach

Nowy lifestyle w podróżach – Europa na 4 kółkach

Światowa  pandemia wymusza zmiany naszych konsumenckich zwyczajów – także w podróżowaniu. Obostrzenia w turystyce lotniczej sprawiają, że coraz więcej konsumentów wybiera wyjazdy własnym samochodem. Na ten trend odpowiedziała firma Renault Pietrzak, w której ofercie znajduje się już uniwersalny minibus Renault Trafic w wersji kamper.

Wydawało się, że podróżowanie z „domem na kółkach” ma za sobą lata świetności. Choć wciąż miało swoich wiernych fanów, to pandemiczna sytuacja sprawiła, że kamperowy lifestyle wraca do wiodących trendów w turystyce. Kamper, to doskonała odpowiedź na obostrzenia w podróżowaniu.  Na wielu popularnych kierunkach turystycznych pozwala uniknąć testów wymaganych przed wejściem na pokład samolotu, ewentualnych problemów z wynajęciem noclegu, nie mówiąc już o zwolnieniu z maseczek ochronnych podczas podróży. Kamper daje poczucie wolności, niezależności i radości z podróżowania w gronie najbliższych.

Renault Trafic w wersji kamper jest już dostępny w katowickim salonie Renault Pietrzak. Bardzo istotnym jego atutem jest uniwersalność. Sprawdzi się zarówno jako samochód miejski, a także jako minibus na wakacyjne, czy weekendowe wypady.

Renault Trafic to auto kompaktowe, co daje mu przewagę nad dużymi kamperami. Dzięki swoim wymiarom znacznie lepiej sprawdza się w mieście, parkowanie nie jest już wyzwaniem, a podziemny parking na osiedlu czy w centrum handlowym nie stanowi dla niego bariery.

Wszystko pod ręką

Pomimo swojej kompaktowości jest pełnowartościowym kamperem, w którym swobodnie może podróżować i mieszkać 4-osobowa rodzina. Znajdziemy w nim wszystkie elementy, które przydadzą się na polskich i europejskich szlakach. Dzięki idei obrotowych foteli kierowcy i pasażera, podczas postoju samochód zmienia się w przytulny pokój. Bus wyposażony jest w lodówkę kompresorową, dwupalnikową kuchenkę, zlew z instalacją wodną, szuflady na przybory kuchenne, a nawet toaletę turystyczną. Dwa podwójne łóżka – na górze i na dole zapewnią komfortowy sen. W kamperze znajdziemy także estetyczne oświetlenie LED, ogrzewanie postojowe, gniazdka USB oraz instalację elektryczną z dodatkowym akumulatorem, który ładowany jest panelami solarnymi znajdującymi się na dachu samochodu.

Idea wbudowanych w podłogę szyn pozwala ustawiać dwa tylne siedzenia w różnych pozycjach w zależności od potrzeby aranżacji wnętrza w danej chwili. Po ich złożeniu umieszcza się nad nimi stelaż łóżka kampingowego. Drugie podwójne łóżko jest ukryte pod sufitem, a jego rozkładanie jest niezwykle proste, bo sprowadza się do odpięcia dwóch klamr i lekkiego popchnięcia dachu.

Podróżniczego charakteru dodaje autu rozkładany dachowy namiot wyposażony w okienka wentylacyjne, a także specjalna markiza, która podczas postoju tworzy swoisty ganek, na którym może toczyć się wakacyjne życie – spożywanie posiłków, czy odpoczynek na leżakach.

Kamperowy lifestyle

Dobrze wyposażony kamper, a taki pomimo kompaktowych rozmiarów jest Renault Trafic, to prawdziwy dom na kółkach. Jest w nim miejsce do spania, siedzenia, do gotowania, stół do przyrządzania i spożywania posiłków, a nawet toaleta.

Podróżowanie kamperem ma liczne przewagi nad wyjazdami organizowanymi przez biura podróży, kiedy jesteśmy uzależnieni od samolotu i ograniczeni limitami bagażu. Kamper „wygrywa” także z wakacjami tradycyjnym autem, gdzie wyjazd na kamping wiąże się wówczas z koniecznością zabrania namiotu, śpiworów, przenośnych urządzeń, typu butla gazowa i kuchenka. Kamper niweluje te wszystkie niedogodności – pozwala zabrać dowolną ilość bagażu, a miejsca noclegowe i kuchnia stanowią jego integralną cześć. Niezależnie od warunków pogodowych w kamperze czujemy niezależność. Nie przemoknie jak namiot i daje większe poczucie bezpieczeństwa, nawet na pustkowiu.

Kamperem można zaparkować niemal wszędzie, zyskując miejscówkę z widokiem, który inni turyści oglądają tylko „przelotem”. W wielu krajach, np. w Szwecji, Norwegii czy Rumunii dopuszczalne jest biwakowanie na dziko. Tam gdzie to nie jest dozwolone, auto można zaparkować na kempingu.

Podróż kamperem to jednak przede wszystkim wspaniała przygoda dla całej rodziny, tą formę wspólnego przebywania docenią szczególnie dzieci.

Po wakacyjnym odpoczynku samochód wraca do swojej „miejskiej” funkcji. W niej może pełnić także funkcję mobilnego biura – w tym rozwiązaniu siedzenia tylne ustawione są tyłem do kierunku jazdy. Zamawiając dodatkowy komplet foteli, Renault Trafic może przewozić 6 osób, zaś przy demontażu wszystkich elementów zyskuje funkcję auta dostawczego o całkiem sporej powierzchni załadunkowej.

Zabudowa kamper została stworzona z firmą Wavecamper, która się specjalizuje w zabudowie pojazdów typu minibus.

 

RENAULT PIETRZAK - GRUPA PIETRZAK

Marka Pietrzak powstała w 1994 roku, jako autoryzowany partner Renault w Polsce. Firma dynamicznie się rozwijała, budując swoją pozycję w oparciu o kolejne marki aut wchodzące do jej portfolio.

Obecnie spółki, wchodzące w skład Grupy Pietrzak są właścicielami ośmiu obiektów na terenie Śląska i Warszawy, w których prowadzone są punkty sprzedaży i serwisu takich marek jak Renault, Dacia, Peugeot, Ferrari, Maserati oraz Alpine.

www.grupapietrzak.pl, https://www.facebook.com/pietrzakgrupa/

 

Link do pełnej galerii zdjęć: https://we.tl/t-zQNKQDGmQ9

 

Inne aktualności
Krzysztof Hołowczyc ścigał się w Alpine Europa Cup! Duży wysiłek zespołu BWT Alpine F1 Team zaowocował podwójną zdobyczą punktową w Hiszpanii
Pokaż wszystkie aktualności

Grupa Pietrzak - skontaktuj się z nami.

Alpine Katowice

Feliksa Bocheńskiego 109, 40-816 Katowice 660 416 400 Kontakt

Renault Katowice

Feliksa Bocheńskiego 125, 40-816 Katowice (32) 603 21 00 Kontakt

Renault Świętochłowice

Bytomska 39, 41-600 Świętochłowice (032) 348 52 00 Kontakt

Renault Jaworzno

Wojska Polskiego 9, 43-603 Jaworzno 32 603 21 00

Renault Rybnik

Obwiednia Południowa 6, 44-200 Rybnik (32) 793 73 33 Kontakt

Dacia Katowice

Feliksa Bocheńskiego 100, 40-816 Katowice (32) 603 21 60 Kontakt

Dacia Świętochłowice

Bytomska 39, 41-600 Świętochłowice (32) 348 52 00

Dacia Jaworzno

Wojska Polskiego 9, 43-603 Jaworzno 32 603 21 00

Dacia Rybnik

Obwiednia Południowa 6, 44-200 Rybnik (32) 793 73 33 Kontakt

Peugeot Autodealer Katowice

Bocheńskiego 100, 40-816 Katowice (32) 252 50 70 Kontakt

Maserati Pietrzak

Feliksa Bocheńskiego 109, 40-816 Katowice (32) 797 34 34 Kontakt

Ferrari Warszawa

Wirażowa 21, 02-158 Warszawa +48 (22) 627 76 70 Kontakt

Ferrari Katowice

Feliksa Bocheńskiego 109, 40-816 Katowice +48 32 797 34 34

Koenigsegg Katowice

ul. Bocheńskiego 109, 40-816 Katowice Kontakt

Pagani Warszawa

ul. Bocheńskiego 109, 40-816 Katowice Kontakt